Náš tým

MUDr. Filip Hudeček

 Hudeček

absolvoval LF MU Brno v roce 1997. Pracuje na I. ortopedické klinice ve FN u sv. Anny a na IC klinice v Lékařském domu LAUREA. Jako externí operatér pracuje také na Kypru ve Všeobecné nemocnici v Ammochostos, kde pomáhá při rozvoji artroskopického programu a školí kyperské ortopedy. Věnuje se sportovní traumatologii a artroskopickým operacím všech kloubů - kolena, ramena, lokte, hlezna. Specializuje se na poškození ramena - zejména rekonstrukční operace u nestabilit a ruptur rotátorové manžety a  dále na plastiky předního zkříženého vazu a záchovné operace u poškození menisků a chrupavek v koleni. Je předsedou lékařské komise České baseballové asociace a působí u Draků Brno i u baseballových reprezentačních týmů ČR. V letech 2008-2010 působil jako smluvní lékař u hokejového klubu Kometa Brno. V současnosti zajišťuje lékařskou péči i pro florbalové klub Bulldogs Brno a Hattrick Brno. Působí jako lektor při výuce ortopedů v ČR i v zahraničí, vede odborné workshopy na kongresech a podílí se na zavádění moderních operačních a léčebných metod v ČR.

Zavádění moderních operačních technik a léčebných metod v ČR:
2000 - ASK press-fit plastika ACL
2012 - subpektorální tenodéza bicepsu
2017 - root repair menisku
2019 - léčebné konopí v ortopedii
2021 - transoseální sutura rotátorové manžety

Odborné stáže:
1996 - Stanford University, Stanford (USA)
1996 - University Santa Clara, Santa Clara (USA)
1996 - M.O.R.E. Clinic - San Jose, California, San Jose (USA)
1996 - NFL americký fotbal - San Francisco 49ers, San Jose (USA)
1996 - NHL hokej - San Jose Sharks, San Jose (USA)
2000 - MLB baseball - Pittsburgh Piratesm Bradenton, Florida (USA)
2001 - MLB baseball - Minnesota Twins, Fort Myers, Florida (USA)
2002 - Bad Griesbach (Německo)
2003 - Stadt Hospital, Vídeň (Rakousko)
2004 - Casa Di Cura Santa Rita, Miláno (Itálie)
2012 - Steadman clinic - Vail, Colorado (USA)
2012 - Veteran Memorial Hospital, Taichung (Taiwan)
2015 - Klinika sportovní ortopedie, Mnichov (Německo)
2019 - Kreis Klinik, Wertingen (Německo)

Specializační artroskopické kurzy:
2012 - Hip arthroscopy, Vail, Colorado (USA)
2013 - Hip arthroscopy, Mnichov (Německo)
2013 - Val d'Isère Advanced Shoulder Course, Val d’Isère (Francie)
2014 - Advanced Shoulder Arthroscopy – Instructional Course, York (Velká Británie)
2016 - Menisceal Repair - ArthroLab Mnichov (Německo)
2016 - Menisceal Repair – Instructional Course, York (Velká Británie)
2017 - Shoulder Repair - Instructional Course, London (Velká Británie)
2019 - Decon to Recon Shoulder - Instructional Course, London (Velká Británie)

Přednášková činnost:
52 přednášek, posterů a publikací v ČR i v zahraničí (USA, Francie, Monako, Slovensko, Chorvatsko)

Ocenění:
2002 - SICOT World Congress, San Diego (USA)
SICOT Poster Award : Hudecek F., Kura V. Long term outcomes of ACL reconstruction with press-fit technique

Ročně provádí stovky operací, od roku 1997 je to již přes 8000 operací, většinou sportovců, všech výkonnostních úrovní – od rekreačních po vrcholové. Ale operuje i děti, stejně jako dříve narozené pacienty s degenerativními nebo poúrazovými potížemi. Vyléčeným pacientem je ten, kdo se vrací do plné zátěže, proto při konzervativní léčbě i v pooperačním období úzce spolupracuje s kvalitními fyzioterapeuty a kondičními trenéry.

Začátkem roku 2020 se rozhodl využít své zkušenosti z operačních sálů a založil start-upový projekt DRILLBONE. Cílem je dodávat na trh  inovativní operační nástroje, které jdou proti současnému mainstreamu. Nástroje založené na principu value-based care, umožňující operovat velmi šetrně a nepoužívat titanové nebo plastové implantáty. S prvním nástrojem na suturu rotátorové manžety získal v soutěži 51 inovačních projektů v brněnském inkubátoru JIC dotaci na prototypování a za necelý rok dokončil jeho vývoj a registraci. Tento nástroj má zapsaný užitný vzor a nyní probíhá patentové řízení. Po zorganizování certifikované výroby a zpracování technické dokumentace pro SÚKL byl 1.2.2021 tento cílič uveden na trh v EU a ve Švýcarsku. V rámci pilotní klinické studie již s ním úspěšně odoperoval první pacienty. Další nástroje jsou v současnosti v různé fázi vývoje.

Mgr. Jaroslava Pochmonová, PhD.

 Pochmonová

je absolventkou LF MU Brno, obor fyzioterapie. V současnosti pracuje jako fyzioterapeutka na rehabilitační ambulanci Kliniky tělovýchovného lékařství a rehabilitace ve FN u sv. Anny; rovněž participuje v rámci kardiorehabilitačního ambulantního programu. Jako asistentka se podílí na výuce nových fyzioterapeutů na LF Masarykovy univerzity. Od roku 2012 navíc provozuje soukromou fyzioterapeutickou praxi ProfiFyzio (www.profifyzio.cz). Má velké zkušenosti s problematikou sportovní rehabilitace – absolvovala stáže ve FN Motol v Praze na Klinice rehabilitace a seminář u doc. P. Koláře, dále semináře a kurzy se zaměřením na úrazovou a sportovní problematiku a aplikaci labilních ploch u Dr. P. Švejcara, používá moderní a účinné metody vč. Vojtovy techniky. Mnoho let se věnuje vrcholovým sportovcům, rehabilitační léčbě sportovních zranění i pooperační rehabilitaci po ortopedických operacích. V současné době působí i u paraolympijského atletické týmu ČR.

Mgr. Lukáš Katzer

 Katzer

je absolventem studia v oboru Fyzioterapie na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity. V současnosti pracuje jako fyzioterapeut na rehabilitační ambulanci Kliniky tělovýchovného lékařství a rehabilitace ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně. Jako asistent se podílí na výuce nových fyzioterapeutů na Katedře fyzioterapie a rehabilitace Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Od roku 2017 navíc provozuje soukromou fyzioterapeutickou praxi 4D fyzioterapie (www.4dfyzioterapie.cz). Kromě rozličných diagnóz vyskytujících se na ambulantním pracovišti má velké zkušenosti s klienty s ortopedickými, traumatologickými a chirurgickými. Praktické znalosti získal při práci na I. chirurgické klinice Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. V současnosti je také fyzioterapeutem hokejového klubu Kometa Brno. V rámci postgraduálního vzdělávání absolvoval řadu kurzů a seminářů zaměřených na sportovní problematiku. Několik let se věnuje fyzioterapii vrcholových i rekreačních sportovců. Věnuje se prevenci, řešení bolestivých stavů a pooperační rehabilitaci. Metody na neurofyziologickém podkladě, které používá k terapii, dodržují pravidla posturální ontogeneze. Péče o klienty je tak kvalitní a výsledky dlouhodobé.

Ing. Tomáš Valenta

 Valenta

Strojař, konstruktér, party-man a nadšenec pro vyvíjení a tvoření. Energii vkládá tam, kde vidí potenciál pomoci a růstu. Své dovednosti bere jako možnost tvořit lepší věci, pomáhat růst a třeba tvořit i lepší svět. Chce být s lidmi, komunikovat s nimi a společně realizovat vize. 

V projektu  DRILLBONE  zajišťuje, aby se vize a společné myšlenky staly skutečností. Je pro něj výzvou, vytvářet jednoduché, nezničitelné nástroje pro operatéry a pomáhat měnit ortopedii. To on si všiml, že v názvu našeho projektu je skrytý vzkaz pro operatéry, kteří chtějí být nejlepší: Drill-B-One! Vrtej-buď-jednička!