VIDEO Z ARTROSKOPIE RAMENE 3

16.11.2015 

22-letý florbalový reprezentant podstoupil v roce 2012 operaci pravého ramene, které po úraze vypadávalo. V rameni byl složitý nález a bylo poškozeno chrupavčité labrum vepředu i vzadu. Artroskopicky byla provedena kombinovaná přední a zadní stabilizace. Po operaci a rehabilitaci rameno plně zatěžoval a je stabilní.

V červnu 2014 si prolomil levé rameno dopředu při dopadu na horní končetinu, ucítil v rameni prasknutí a pak rameno ztuhlo. Potíže postupně odezněly, mohl hrát, ale v únoru 2015 přišel další pád na nataženou levou horní končetinu, v rameni silně zabolelo. Od té doby to už bylo horší, rameno se již nezlepšovalo, stále bolelo, nebylo možné paží švihnout, vadilo to i při elevaci paže, při nesení břemena, když měl povolené svaly. Hned po sezóně v květnu 2015 podstoupil hráč operaci a byla provedena stabilizace poškozeného předního labra, kde byla nalezena vrozená anatomická varinata - tzv. Buffordův komplex. Na tomto terénu došlo k poškození úponů dolního (IGHL) a středního gelnohumerálního vazu (MGHL). Artroskopicky byla provedena reinzerce obou vazů i s pouzdrem a vrozeně slabším labrem k okraji jamky. Byly použity 2 kotvy Bioraptor 2,9 mm se dvěma návleky. Operaci provedl MUDr. Filip Hudeček na sálech I.ortopedické kliniky FN u sv. Anny v Brně.

Po 3 týdnech fixace v ortéze pacient zahajuje akcelerovaný rehabilitační program. Za půl roku od operace již hraje florbalovou Superligu a začátkem listopadu se vrátil i do reprezentace ČR na European Florball Tour v Brně.